Láska, zákon, poriadok

Autor: Queer Leaders Forum | 31.8.2009 o 12:42 | Karma článku: 4,78 | Prečítané:  949x

„Who needs love, when there´s law and order“, spieva môj nový hudobný objav Amanda Palmer, zatiaľ čo ja som plná dojmov a pocitov z udalostí, ktoré sa dejú okolo mňa, v krajine, v ktorej žijem. Kto potrebuje lásku, keď tu máme zákon a poriadok? Pýta sa Amanda vo svojej skladbe s názvom United Leeds.

 www.flickr.com

Rozmýšľam nad touto krajinou, kde zákon predstavuje Harabin. A poriadok zmes rôznych aparátov, politických indivíduí a zoskupení. Ako fajn, že tento národ pozná históriu a pochody Slovenskej pospolitosti každý a každá z nás z hĺbky svojej bytosti odsúdi. Som hrdá na nás všetkých ako bojujeme proti narastajúcej hrozbe nacionálného extrémizmu! 

O poriadok tejto krajiny sa stará aj naša vláda riešiaca akútne problémy našich menšín svojráznym spôsobom: Jazykový zákon, nepustenie maďarského prezidenta cez hranice, to všetko len pre nás, aby nám náhodou nebolo ukradnuté z našej národnej hrdosti. Ale bacha, László sa vyhráža návratom! 

A k tomu všetkému najväčší z najväčších Slovákov, novodobý Jánošík a jeho družina SNS. Anička Belousovová sa už dala počuť, že by bolo dobré, ak by sa jej družina ujala postu podpredsedu vlády pre vedomostnú spoločnosť, európske záležitosti, ľudské práva a menšiny. Tak to by bolo! Veľký to kresťan Vladimír Palko už pracuje na výskume rómskej kriminality, mohol by sa zísť pri tých vašich menšinových opatreniach. A čo tak spojiť kresťanskú politiku s tou nacionálnou? Povedzte mi včas, kedy sa tak stane, nech si aj bez vašej pomoci strčím hlavu do plynovej rúry.  

Mám pocit, že najväčšou hanbou v tejto krajine je byť príslušníkom väčšiny. A požadovať v tomto bordeli, v ktorom sa opäť ocitá naša krajina, nejaký zákon na ochranu našich teplých vzťahov... Milí priatelia a milé priateľky, to by sme už chceli asi priveľa. Teraz musíme bojovať za našu národnú hrdosť. Do boja! Za Slovákov, za Jánošíka, za národnú hrdosť! Načo riešiť naše vzťahy, našu lásku, keď tu máme zákon a poriadok. Cha!

Ešteže som objavila tú Amandu Palmer. Počúvam ju cestou do práce, cestou z práce, v autobusoch, vo chvíľach čakania a uvažovania. Je to jedno z mála potešení týchto dní. Ak niekto potrebuje lásku, tak som to ja, astronautka moja: „Yes you are, my love, the astronaut“, spievam si spolu s Amandou jej ďalšiu skladbu a myslím na teba.

Marcela Spiššáková

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?