Pride je aj odvaha

Autor: Queer Leaders Forum | 20.5.2010 o 9:12 | (upravené 21.5.2010 o 8:14) Karma článku: 6,41 | Prečítané:  1227x

„Courage is like -- it's a habitus, a habit, a virtue: you get it by courageous acts. It's like you learn to swim by swimming. You learn courage by couraging." Mary Daly 

 Ľubomír Šimašek

Odvahe sa musíme učiť. Musíme. Bez odvahy niektoré kroky spravíme len ťažko a niektoré nespravíme vôbec. Nedá sa čakať na zázrak a už vôbec nie, ak na zázraky neveríte.

Učím sa veľmi pomaly, ale snaha sa mi nedá uprieť. PRIDE, ktorý sa uskutoční túto sobotu, je pre mňa veľkou výzvou. Možno ďalšia lekcia odvahy, možno ďalšia skúška. Ale idem do toho. Odvahe sa chcem naučiť. Hlavne kvôli sebe. Nechcem byť tou,  ktorá nie je súčasťou boja za naše práva. Za moje práva. Nechcem mať už v hlave milión výhovoriek, ktoré ospravedlnia moju zbabelosť. Viac ju už neospravedlnia.

Túto sobotu nejdem oslavovať, pretože v tejto krajine zatiaľ toho moc na oslavu nie je. Tak ako dúhový pochod v Brne pred dvoma rokmi nesie pre mňa aj tento pochod v sebe myšlienku protestu. Naše požiadavky už boli mnohokrát sformulované. Ale kto za nimi stojí?

Vyjdime z našej neviditeľnosti do ulíc Bratislavy a podporme spolu myšlienku boja za ľudské práva. Máme právo chcieť lepší život, chcieť viac. Spravme spolu ďalší odvážny krok.

Marcela Spiššáková

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?