Po voľbách

Autor: Queer Leaders Forum | 16.6.2010 o 19:46 | (upravené 16.6.2010 o 19:52) Karma článku: 7,03 | Prečítané:  1085x

Už to bude mesiac, čo skončil Pride. Myšlienka odvahy, rozmanitosti a slobody sálala  z nás odvážnych a hrdých a vznášala sa nad nami spolu s dúhovými vlajkami, aby odovzdala naše posolstvo ďalej: Sme tu! Nezatvárajte pred nami oči!

Časť zástancov tradičnej rodiny svojim protestom proti pochodu neprekvapila. Ale aj keď sa breše, my ideme ďalej. Ja - zástankyňa tradičnej i netradičnej rodiny -  som nebrechala, premohla som svoje obavy, ktoré sa pretavili do radosti a hrdosti a šťastia z toho, že môžem byť súčasťou farieb, ktoré vytvára naša odlišnosť.

Pride odznieva. Dúhové myšlienky vystriedali otázky volebné. Volili sme, a mnohé a mnohí z nás volili - aj napriek pocitu, že voliť niet koho - menšie zlo. Uvidíme, kam nás táto voľba dovedie. Hlavnými cieľmi novej vlády budú ciele ekonomické. Značný podiel kresťanských politikov však dáva tušiť, že prídu aj témy staré, ošúchané a nepríjemné. Či sme už v návale nacionalistickej politiky zabudli na kresťanské ťaženie na Slovensku?

Verím však v zmenu. A možno naivne, ale predsa verím, že strany a ľudia, ktorých sme si zvolili my, príslušníci LGBTI menšiny, budú zastupovať naše záujmy a že sa prajdovské posolstvo neocitne zahrabané v prachu ľahostajnosti a nezáujmu. Zaslúžime si viac. My, voliči, voličky SDKÚ, SAS a Most-Híd. My, voliči a voličky ostatných strán. My nevoliči a nevoličky. My, žijúci/e naše životy snívajúc náš sen o zrovnoprávnení...

 

Marcela Spiššáková

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Autorská strana Beaty Balogovej

Príbehy, ktoré odlíšia pravdu od klamstva, môžu stáť život

Prejav šéfredaktorky SME Beaty Balogovej na odovzdávaní medzinárodnej Ceny Alfreda Frieda pre fotografiu roka na tému mier.

SVET

Komika Billa Cosbyho odsúdili za sexuálny útok

Cosby strávi za mrežami tri až desať rokov.


Už ste čítali?