Po voľbách

Autor: Queer Leaders Forum | 16.6.2010 o 19:46 | (upravené 16.6.2010 o 19:52) Karma článku: 7,03 | Prečítané:  1141x

Už to bude mesiac, čo skončil Pride. Myšlienka odvahy, rozmanitosti a slobody sálala  z nás odvážnych a hrdých a vznášala sa nad nami spolu s dúhovými vlajkami, aby odovzdala naše posolstvo ďalej: Sme tu! Nezatvárajte pred nami oči!

Časť zástancov tradičnej rodiny svojim protestom proti pochodu neprekvapila. Ale aj keď sa breše, my ideme ďalej. Ja - zástankyňa tradičnej i netradičnej rodiny -  som nebrechala, premohla som svoje obavy, ktoré sa pretavili do radosti a hrdosti a šťastia z toho, že môžem byť súčasťou farieb, ktoré vytvára naša odlišnosť.

Pride odznieva. Dúhové myšlienky vystriedali otázky volebné. Volili sme, a mnohé a mnohí z nás volili - aj napriek pocitu, že voliť niet koho - menšie zlo. Uvidíme, kam nás táto voľba dovedie. Hlavnými cieľmi novej vlády budú ciele ekonomické. Značný podiel kresťanských politikov však dáva tušiť, že prídu aj témy staré, ošúchané a nepríjemné. Či sme už v návale nacionalistickej politiky zabudli na kresťanské ťaženie na Slovensku?

Verím však v zmenu. A možno naivne, ale predsa verím, že strany a ľudia, ktorých sme si zvolili my, príslušníci LGBTI menšiny, budú zastupovať naše záujmy a že sa prajdovské posolstvo neocitne zahrabané v prachu ľahostajnosti a nezáujmu. Zaslúžime si viac. My, voliči, voličky SDKÚ, SAS a Most-Híd. My, voliči a voličky ostatných strán. My nevoliči a nevoličky. My, žijúci/e naše životy snívajúc náš sen o zrovnoprávnení...

 

Marcela Spiššáková

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?